Obilní sila jsou v provedení s rovným dnem pevně upevněná k železobetonové desce. Pro aktivní odvětrávání může být podlaha opatřena odvětrávacími kanály do který vhání vzduch provzdušňovací ventilátory. Vyskladňování je prováděno pomocí vyhrnovacího zařízení umístěného uvnitř sila na dně.
Obilní sila v provedení s vnitřní betonovou výsypkou jsou pevně upevněná k železobetonové desce. Pro aktivní odvětrávání může být silo opatřeno odvětrávacími kanály do který vhání vzduch provzdušňovací a protikondenzační ventilátory. Betonová výsypka slouží k vyskladňování sila. Při použití betonové výsypky se zmenší kapacita sila.
Další možností vyskladňování smaltovaných nebo pozinkovaných sil je namontování speciální kovové vestavby. Vestavby je možné namontovat i do sil v provozu. Tyto mohou být kuželovité nebo šikmé. Sila mohou být opatřena systémem aktivního odvětrávání pomocí provzdušňovacích a protikondenzačních ventilátorů. Střecha je opatřena výduchy.
Obilní sila jsou v provedení s falešným dnem pevně upevněná k železobetonové desce. Pro aktivní odvětrávání uskladněných zrnin je podlaha opatřena odvětrávacími průduchy do kterých vhání vzduch provzdušňovací ventilátory. Vyskladňování obsahu je prováděno pomocí vyhrnovacího zařízení umístěného uvnitř sila na falešném dně.
Sila na biomasu
Při procesu využívání obnovitelných zdrojů energie dostává dříve nevyužívaný odpad zemědělského, lesního či dřevozpracujícího průmyslu zcela nový význam. Z odpadu se stává energeticky cenné palivo, které je třeba vhodným způsobem skladovat. Naše sila na biomasu navrhneme zákazníkovi tak, aby v maximální míře splňovala jeho představy a požadavky na skladování biomasy. Sila jsou dodávána včetně vhodného vybírání, explozivních klapek, vstupních a nahlížecích otvorů, suchovodu, ochrany před výbuchem a zážehem, žebříků a podesty.
Energetické využití biomasy
Obecně je biomasa definována jako substance organického původu (pěstování rostlin v půdě nebo vodě, chov živočichů, produkce organického původu, organické odpady). Biomasa je buď záměrně získávána jako výsledek výrobní činnosti, nebo se jedná o využití odpadů ze zemědělské, potravinářské a lesní výroby, z péče a údržby krajiny a podobně.
Zvětšit náhledZ uvedené definice biomasy je patrno, že se jedná o velmi široký pojem. V základním dělení je možno biomasu členit na suchou biomasu (např. dřevo) a mokrou biomasu (např. prasečí kejda).
Skladování biomasy
Při rozkladu organických látek (hnůj, zelené rostliny, kal z čističek) v uzavřených nádržích bez přístupu kyslíku vzniká bioplyn. Ze zemědělských odpadů se v největší míře energeticky využívá kejda, případně i slamnatý hnůj, sláma, zbytky travin, stonky kukuřice, bramborová nať a další. Tímto způsobem je možné zpracovávat také slámu, piliny a jiný odpad, proces je však pomalejší.
Energetické využití biomasy je považováno všeobecně za žádoucí a z hlediska minimalizace ekologické zátěže za vhodné.
Ukázky sil na biomasu najdete ve fotogalerii:
Tabulka velikostí smaltovaných sil s rovným dnem je ZDE
Pro stažení stránky ve formátu PDF klikněte na ODKAZ